Ascofen е комбиниран аналгетик срещу рецепта. Поради съставните си компоненти, той има противовъзпалително, аналгетично и психостимулантно действие.

Форма и състав за освобождаване

Има сортове на лекарството, които се различават по състава на активните съставки.

  • askofen

Ascofen се състои от:

  • ацетилсалицилова киселина - 0.2 g;
  • Фенацетин - 0,2 g;
  • кофеин - 0,4 g.

Средната цена за 10 таблетки е 25 рубли.

Ирина Мартинова. Завършила е Воронежския държавен медицински университет. NN Burdenko. Клиничен резидент и невролог БУЗ ВО "Московска поликлиника"

Лекарството се предлага под формата на бели или кремави таблетки без мирис, които имат плоско-цилиндрична форма. В аптеките се продава в клетъчни блистерни опаковки по 10 таблетки всяка.

  • Askofen-P съдържа:
  • ацетилсалицилова киселина - 0.2 g;
  • парацетамол - 0.2 g;
  • кофеин - 0,4 g

Средната цена за 10 таблетки е 30-35 рубли

Прилага се в блистери от по 10 таблетки. Във вторичната картонена опаковка са поставени 2 блистера и подробни инструкции за употреба Askofen.

  • Ascofen-Extra също е различен по състав и включва:
  • ацетилсалицилова киселина - 0.3 g;
  • парацетамол - 0.1 g;
  • кофеин - 0,5 g

При всички видове лекарства основното активно вещество е ацетилсалициловата киселина, която потиска синтеза на простагландини, които са отговорни за образуването на оток на мястото на възпалителния процес и болката. В допълнение, тези вещества инхибират образуването на кръвни съсиреци и тромбоцитна агрегация. Ацетилсалициловата киселина спомага за значително намаляване на болката, причинена от различни възпалителни реакции, и увеличава кръвообращението в засегнатата област.

Фенацетинът, който е второто най-мощно лекарство в Askofen, има ефект на понижаване на температурата и е слаб аналгетик. Комбинацията от фенацетин с други вещества води до възбуждане на респираторните и вазомоторните центрове, като същевременно инхибира процеса на залепване на тромбоцитите и разширяване на лумена на кръвоносните съдове.

Кофеинът, който се намира и в лекарството, подобрява умствената и физическата активност, намалява умората и подтиска сънливостта. В допълнение, приемането на кофеин е свързано с повишен съдов тонус и подобрен приток на кръв.

Парацетамол, който замества фенацетин в Askofen-P и Askofen-Extra, намалява риска от образуване на метхемоглобин. Той има антипиретични и аналгетични ефекти.

Всички активни вещества, които присъстват в препарата в необходимата доза, повишават положителните ефекти един от друг.

Дозировка и режим

askofen

При липса на други препоръки Askofen може да приема 1 таблетка на всеки 4 часа. Максимално допустимата дневна доза е 8 таблетки. Хапчето трябва да се приема с достатъчно количество течност, за предпочитане топло мляко или преварена вода. Ако пациентът има остра болка, да вземем 2 таблетки по едно и също време. Терапевтичният курс е средно 5-7 дни.

Askofen-P

За разлика от обичайните Askofena, лекарството трябва да се приема строго след хранене, 1-2 таблетки. Честотата на приложение е 3 пъти дневно, максималната дневна доза е 6 таблетки. 5-дневно лечение е приемливо като упойващо средство, но ако лекарството се използва за намаляване на телесната температура, то трябва да се приема не повече от 3 дни.

Askofen-Extra

Възрастни и деца над 10 години, препоръчваната единична доза е 1-2 таблетки, честотата на прием 2-3 пъти на ден. Максимално допустимата дневна доза е 6 таблетки. Курсът на лечение е пряко свързан с ефективността на лечението, но по-често не превишава 1 седмица.

Показания за употреба

Какво помага на Аскофен? Лекарството се препоръчва за:

  • главоболие;
  • зъбобол;
  • миалгия с различна етиология;
  • артралгия;
  • невралгия;
  • болки при ревматизъм;
  • болезнена менструация;
  • треска, която придружава грип и ARVI.

Противопоказания

Употребата на лекарството е противопоказана при лица, които имат следните заболявания и състояния:

  • стомашна и дуоденална язва;
  • кървене от храносмилателния тракт;
  • бъбречна и / или чернодробна дисфункция;
  • някои сърдечни заболявания;
  • атеросклероза;
  • патологии на кръвната система;
  • бременност и кърмене;
  • индивидуална непоносимост към компонентите на Ascophen;
  • дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа.

Специални инструкции

Лечението с Ascofen, което е по-дълго от 7 дни, трябва да се извършва под задължителния контрол на черния дроб и периферната кръв.

Ацетилсалициловата киселина, която е най-важното вещество в препарата, има антиагрегиращ ефект, тоест допринася за разреждането на кръвта.

Лице, което приема лекарството, трябва задължително да уведоми лекаря преди да извърши каквато и да е хирургическа интервенция.

Приложение за функционални нарушения на черния дроб и бъбреците

При тези патологии използването на Askofen е строго забранено.

Употреба по време на бременност и кърмене

Приемът Askofen по време на бременност, особено в I и III триместър, е строго забранен. В случай на спешност е допустима единична доза Askofen по време на бременност през втория триместър.

Според изследователите, употребата на лекарството в ранна бременност често причинява малформации на плода, а именно такива патологии като цепнатина или цепка на небцето, което се характеризира с разцепване на горната част на небцето.

Употребата на Askofen по време на бременност за повече от 25 седмици може да доведе до намаляване на раждането. Също така Askofen неблагоприятно засяга детето, причинявайки затваряне на венозния канал, което допринася за развитието на хиперплазия на белодробната артерия и съдова хипертония в кръвоносната система.

Активните вещества се екскретират в кърмата, така че при кърмене съществува риск от функционални нарушения на тромбоцитите и в резултат на това се развиват различни кръвоизливи при кърмачета.

Приложение за деца

Askofen и неговите сортове са одобрени за употреба при педиатрични пациенти, но само по предписание на лекар. Като правило, за деца на възраст от 5 до 7 години, препоръчителната единична доза е 1/3 таблетки, за пациенти на възраст 7-10 години се разрешава 1/2 таблетка. Честота на приемане - 2 пъти, курс на лечение не повече от 5 дни.

Използването на лекарството при педиатрични пациенти при лечение на вирусни инфекции е забранено! Приемането на Аскофен в този случай увеличава риска от развитие на синдром на Рейе, при който детето се повръща, развива се енцефалопатия и се увеличава обемът на черния дроб.

Странични ефекти

Подобно на други лекарства, Askofen има своите странични ефекти, включително:

  • бронхоспазъм;
  • гастралгия;
  • анорексия;
  • диария;
  • гадене, завършващо с обилно повръщане;
  • нефротоксичност;
  • ерозивни и язвени поражения на органите на храносмилателната система;
  • хепатотоксичност;
  • кожни алергии;
  • повишено кръвно налягане;
  • ускоряване на сърдечната честота.

При продължителна терапия са възможни следните нежелани реакции:

  • главоболие, чувство за замаяност;
  • зрително и слухово увреждане;
  • намалена тромбоцитна агрегация;
  • хеморагичен синдром;
  • hypocoagulation;
  • бъбречни лезии с папиларна некроза;
  • ексудативна еритема;
  • епидермална некролиза.

свръх доза

Леко надвишаване на допустимата единична или дневна доза води до предозиране, чиито симптоми са повишените нежелани реакции.

При значително предозиране се отбелязват:

  • инхибиране на съзнанието;
  • сънливост;
  • конвулсии;
  • респираторни нарушения;
  • анурия;
  • различни кръвоизливи;
  • кома.

По-нататъшно повишаване на интоксикацията настъпва с прогресивна респираторна парализа и развитие на респираторна ацидоза.

Лечението на предозиране се намалява до въвеждането на натриев цитрат, натриев бикарбонат или натриев лактат в кръвта. Също така е препоръчително да се проведе стомашна промивка и да се приемат адсорбенти.

При симптоми на предозиране, особено при деца, е необходимо спешно да се обадите на екипа за спешна медицинска помощ.

Лекарствени взаимодействия

Комбинацията от Askofen с хепарин, резерпин, антикоагуланти, хормони с стероиден произход и някои хипогликемични лекарства повишават ефекта им.

Когато се приема едновременно с глюкокортикостероиди, производни на сулфонилурея и НСПВС, има увеличаване на техните странични ефекти.

Комбинирането на Askofen с барбитурати, антиепилептични лекарства, зидовудин и рифампицин трябва да се избягва, за да се избегне развитието на хепатотоксия.

Ascofen допринася за ускорената абсорбция на ерготамин.

Едновременният прием на лекарството със стимуланти на микрозомалното окисление допринася за отрицателното въздействие върху чернодробната функция.

Комбинацията с метоклопрамид повишава абсорбцията на парацетамол.

Алкохолно взаимодействие

Ascofen е забранено да се комбинира с алкохол и алкохолни напитки, поради високия риск от развитие на кървене от стомашно-чревния тракт.

Съхранение, почивка от аптеките

Лекарството се освобождава без рецепта. Таблетките трябва да се държат далеч от деца, в суха, затъмнена стая с температура не по-висока от 24 градуса. Срокът на годност на лекарството е 24 месеца.

аналози

Аналозите на Аскофен са

  • Citramon (от 12 рубли);
  • Citrapar (от 23 руб.);
  • Цитрапак (от 50 рубли);
  • Кофицил (от 37 рубли);
  • Aquacitromone (от 40 рубли);
  • Ексидрин (от 160 руб.);
  • Мигренол-Екстра (от 250 рубли).

Отзиви

Според многобройни отзиви, Askofen е евтин, но в същото време ефективен наркотик, който помага в борбата срещу болката и температурата. Мнозина посочват, че дори и при продължителна употреба на лекарството, неговата ефективност не намалява, но те изясняват, че тя трябва да се приема периодично. Специалистите, които също обсъждат лекарството, отбелязват, че неговите противовъзпалителни, аналгетични и антипиретични способности са еквивалентни. Също така, лекарите в различни форуми съветват да не правят преждевременно заключения относно страничните ефекти на лекарството.

Ако човек не помогне, например, Askofen-P, можете да опитате Askofen, който се различава от първия в една от активните съставки.

Често задавани въпроси

  • Възможно ли е с ниско кръвно налягане?

Askofen често се използва от пациенти с ниско кръвно налягане, твърдейки, че те са много доволни от положителния ефект. Въпреки това, трябва да се предупреди, че като се имат предвид показанията за употреба, употребата на лекарството само за повишаване на кръвното налягане не се препоръчва.

  • Ascofen повишава или понижава кръвното налягане? Как влияе кръвното налягане?

Експертите твърдят, че малко количество кофеин, което е част от лекарството, може да повиши съдовия тонус на мозъка и да ускори притока на кръв, следователно пациентите с хипертония трябва да приемат Askofen с повишено внимание.
Вижте повече информация по тази тема.

Децата на Аскофен могат да бъдат. Какво помага на Аскофен? Инструкции за употреба. Комбинация с други лекарства

Аскофен е лекарство, което има антипиретично и аналгетично действие.

Основните компоненти на лекарството са: ацетилсалицилова киселина, фенацетин, кофеин. Това лекарство се предлага под формата на таблетки, неговото действие се дължи на характеристиките на 3 основни активни съставки. Така, фенацетин помага за намаляване на болката, премахва възпалението, намалява телесната температура. Кофеинът, от своя страна, засяга гръбначния мозък, увеличавайки възбудимостта му на рефлекс. Този компонент подобрява работата, намалява сънливостта, увеличава физическата активност, почти напълно елиминира физическата умора. Действието на ацетилсалициловата киселина е насочено към намаляване на болката, премахване на възпалението и намаляване на телесната температура. Като цяло, Askofen може да се нарече аналгетично, противовъзпалително и антипиретично средство.

Видове лекарства

Днес Askofen се предлага в няколко разновидности, всяка от които има свои характеристики:

Askofen P има сходни характеристики с класическия вариант на лекарството, но това лекарство не се препоръчва да се приема заедно с барбитурати, антиконвулсанти, салицилати и рифампицин. По време на лечението се изключва алкохол в каквото и да е количество. Също така Askofen P не се предписва на жени, които кърмят, или кърменето трябва временно да бъде спряно.

Аскофен-Дарница не е показан за пациенти с бронхиална астма, както и за хора с свръхчувствителност към НСПВС (нестероидни противовъзпалителни средства), тъй като основното заболяване може да се влоши или да се развият алергии. Както при Askofen P, приемането на това лекарство не е съвместимо с алкохола. Също така е противопоказано лекарство по време на бременност и кърмене.

Askofen L може да предизвика безсъние, страх и безпокойство при хора с повишена възбудимост. Също така, лекарството подобрява ефекта на лекарства, които намаляват тромбоцитната агрегация и съсирването на кръвта.

Фармакологично действие на Askofen

Според инструкциите към Askofen, ацетилсалициловата киселина инхибира синтеза на простагландини, които са отговорни за проявата на болка и подуване в областите на възпалението, инхибира тромбоцитната агрегация и образуването на кръвни съсиреци. Поради съдържанието на това вещество, лекарството намалява болката, най-често причинена от възпалителни процеси. Също така, лекарството подобрява микроциркулацията в огнищата на възпалението, което допринася за бързото възстановяване и отстраняване на симптомите.

Фенацетин повишава аналгетичните и антипиретичните ефекти на ацетилсалициловата киселина.

Според инструкциите Аскофен съдържа и кофеин, който възбужда дихателните и вазомоторните центрове, разширява кръвоносните съдове. Този компонент има ободряващо и тонизиращо свойство.

В Ascofen P, вместо фенацетин, присъства парацетамол, който има много по-малко токсичност, въпреки че неговите фармацевтични свойства са сходни: предизвиква аналгетични, антипиретични и противовъзпалителни ефекти. Парацетамолът има важно предимство - когато се използва, рискът от образуване на метхемоглобин е минимален.

Показания за употреба Askofen

Според инструкциите, Аскофен се препоръчва за болкови синдроми с различен произход: мигрена, зъбобол, главоболие, невралгия (болка, която се разпространява по нерва), болезнена менструация, артралгия. Също така, приемането на лекарството е показано при фебрилни състояния, провокирани от настинки или ревматични заболявания.

Противопоказания Ascophen

Askofen е противопоказан при следните заболявания:

  • бъбречно-чернодробна недостатъчност;
  • hypocoagulation;
  • стомашно-чревно кървене;
  • портална хипертония;
  • дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • язва на стомаха и язва на дванадесетопръстника.

По време на бременността лекарството не се предписва, тъй като компонентите му са способни да проникнат през защитните бариери в тялото на детето.

Askofen не е подходящ за лечение на пациенти под 15-годишна възраст. Лекарството е особено противопоказано при деца, които имат грип, варицела и остра респираторна вирусна инфекция поради факта, че може да възникне сериозно усложнение - синдром на Reine.

Начини и дози на Аскофен

Като правило, дозите за употреба на Askofen са 3-6 таблетки дневно. Продължителността на лечението е 10-12 дни. За да премахнете напълно болката, трябва да вземете 2 таблетки наведнъж. Askofen трябва да се измие с много чиста вода. Преди да приемете средствата, се препоръчва да се консултирате с лекар, който ще Ви предпише точната доза и продължителност на лечението. Днес, вместо обичайните Askofen, Askofen-L и Askofen P са най-често предписвани, които са по-безопасни за хората и в същото време не по-малко ефективни.

Странични ефекти на Ascofen

Ascofen може да предизвика странични ефекти като гадене, киселини и болка в епигастриума.

Ако пациентът приема лекарството дълго време и във високи дози, тогава може да се развие ерозия или язва в областта на стомаха и дванадесетопръстника, които понякога се усложняват от кървене. В допълнение, лекарството може да провокира уртикария, бронхоспазъм, бързо сърцебиене, увеличаване на кървенето.

Търговско наименование: Askofen-P

Състав.
Една таблетка съдържа:
активни съставки: ацетилсалицилова киселина 200 mg, парацетамол 200 mg, кофеин 40 mg;
помощни вещества: картофено нишесте, повидон (медицински поливинилпиролидон с ниско молекулно тегло), стеаринова киселина, талк, калциев стеарат, СЕ-10-12 силиконова емулсия, VGM-30M вазелиново масло.

Форма за дозиране:

Описание. Таблетките са бели или бели с кремав или розов цвят на цвят, плоскоцилиндрични с фасетка и без рискова миризма или със слаб мирис. Мраморизацията е разрешена.

Фармакотерапевтична група:

ФАРМАКОЛОГИЧНИ СВОЙСТВА
Фармакодинамика: Askofen-P е комбинирано лекарство, чието действие се определя от компонентите, които го съставляват.
Ацетилсалициловата киселина има аналгетичен, антипиретичен, противовъзпалителен ефект, свързан с потискането на циклооксигенази 1 и 2, които регулират синтеза на простагландини; инхибира тромбоцитната агрегация.
Кофеинът повишава рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък, стимулира дихателните и вазомоторните центрове, разширява кръвоносните съдове на скелетните мускули, мозъка, сърцето, бъбреците, намалява агрегацията на тромбоцитите; намалява сънливостта, умората, увеличава умственото и физическото представяне. Парацетамолът има антипиретично, аналгетично действие.

Показания за употреба
Askofen-P се използва при възрастни с умерен или лек синдром на болка (главоболие, зъбобол, невралгия, миалгия, синдром на гръдния кош, лумбаго, артралгия, алгоменорея, мигрена), при възрастни и деца над 15 години за намаляване на повишената телесна температура, "Студени" и други инфекциозни и възпалителни заболявания.

  • свръхчувствителност към ацетилсалицилова киселина или други нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС) или ксантини; свръхчувствителност към други компоненти на лекарството;
  • ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт (в острата фаза), стомашно-чревно кървене;
  • тежка чернодробна или бъбречна функция;
  • астма, индуцирана от прилагането на ацетилсалицилова киселина, салицилати и други нестероидни противовъзпалителни средства;
  • хеморагична диатеза (болест на Willebrand, хемофилия, телеангиектазия, хипопротромбинемия, тромбоцитопения, тромбоцитопенична пурпура);
  • стратифицираща аортна аневризма;
  • дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • портална хипертония, дефицит на витамин К;
  • раздразнителност, нарушение на съня, тревожни разстройства (агорафобия, панически разстройства);
  • органични заболявания на сърдечно-съдовата система (остър миокарден инфаркт, тежка исхемична болест на сърцето, артериална хипертония), пароксизмална тахикардия, честа вентрикуларна екстрасистола;
  • глаукома;
  • хирургични процедури, включващи кървене;
  • деца под 15 години.

    Употреба по време на бременност и кърмене
    Употребата по време на бременност през I и III триместър е противопоказана: през второто тримесечие на бременността еднократна доза от лекарството в препоръчваните дози е възможна само ако очакваната полза за майката не надвишава потенциалния риск за плода.
    Ако е необходимо, употребата на лекарството по време на кърмене трябва да спре кърменето.

    С грижа - хиперурикемия, уратна нефролитиаза, подагра, пептична язва на стомаха и / или дванадесетопръстника (в анамнеза), тежка сърдечна недостатъчност.

    Дозировка и приложение
    Лекарството се използва перорално след хранене, 1-2 таблетки 2-3 пъти дневно. Максималната дневна доза е 6 таблетки. Пробивът между приема на лекарството трябва да бъде поне 4 часа. За да се намали дразнещия ефект върху стомашно-чревния тракт, лекарството трябва да се приема след хранене с вода, мляко, алкална минерална вода.
    В случай на нарушена бъбречна или чернодробна функция, интервалът между дозите е най-малко 6 часа. Лекарството не трябва да се приема повече от 5 дни, когато се предписва като анестетик и повече от 3 дни като антипиретик. Други дози и режими, определени от лекаря.

    Странични ефекти
    Анорексия, гадене, повръщане, гастралгия, диария, ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт, стомашно-чревно кървене, чернодробна и / или бъбречна недостатъчност, повишено кръвно налягане, тахикардия.
    Алергични реакции: кожен обрив, ангиоедем, бронхоспазъм.
    При продължителна употреба - замаяност, главоболие, замъглено виждане, шум в ушите, намалена тромбоцитна агрегация, хипокоагулация, хеморагичен синдром (кървене от носа, кървене на венците, пурпура и др.), Увреждане на бъбреците с папиларна некроза; глухота; Синдром на Стивънс-Джонсън, токсична епидермална некролиза (синдром на Лайел), синдром на Рей при деца (метаболитна ацидоза, нарушения на нервната система и психика, повръщане, нарушена чернодробна функция).

    свръх доза
    Гадене, повръщане, стомашна болка, изпотяване, бледност на кожата, тахикардия. За лека интоксикация - звънене в ушите; тежка интоксикация - сънливост, колапс, гърчове, бронхоспазъм, затруднено дишане, анурия, кървене. С нарастваща интоксикация - прогресивна респираторна парализа и дисоциация на окислително фосфорилиране, причиняваща респираторна ацидоза. Ако подозирате отравяне, трябва незабавно да потърсите медицинска помощ.
    Лечение: жертвата трябва да направи стомашна промивка и да приложи адсорбенти (активен въглен).

    Лекарствени взаимодействия
    Подобрява действието на хепарин, непреки антикоагуланти, резерпин, стероидни хормони и хипогликемични средства. Намалява ефективността на спиронолактона, фуросемида, антихипертензивните лекарства, средствата срещу подагра, които насърчават отделянето на пикочна киселина.
    Укрепва страничните ефекти на глюкокортикостероиди, производни на сулфонилурея, метотрексат, ненаркотични аналгетици и нестероидни противовъзпалителни средства.
    Комбинацията от лекарството с барбитурати, антиепилептични лекарства, зидовудин, рифампицин и алкохолносъдържащи напитки трябва да се избягва (увеличава риска от хепатотоксичен ефект).
    Под влияние на парацетамол времето на екскреция на хлорамфеникол се увеличава 5 пъти. Кофеинът ускорява абсорбцията на ерготамин.
    Салициламид и др. Микрозомните окислителни стимуланти допринасят за образуването на токсични метаболити на парацетамол, които засягат чернодробната функция. Метоклопрамид ускорява абсорбцията на парацетамол. При многократна употреба на парацетамол може да се засили ефекта на антикоагулантите (дикумаринови производни).

    Специални инструкции
    При продължителна употреба на лекарството се изисква наблюдение на периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб. Тъй като ацетилсалициловата киселина има антиагрегатно действие, пациентът, ако трябва да се подложи на операция, трябва предварително да уведоми лекаря за приема на лекарството. Ацетилсалициловата киселина в ниски дози намалява отделянето на пикочна киселина. В някои случаи това може да предизвика атака на подагра.
    По време на лечението трябва да се откажете от употребата на алкохолни напитки (повишен риск от стомашно-чревно кървене).
    Ацетилсалициловата киселина има тератогенен ефект: когато се прилага през първия триместър на бременността, тя води до малформация - разцепване на горния неб; в триместър III - допринася за инхибиране на трудовата дейност (инхибиране на простагландиновата синтеза), затваряне на артериалния канал в плода, което причинява хиперплазия на белодробните съдове и хипертония в съдовете на белодробната циркулация. Ацетилсалициловата киселина се екскретира в кърмата, което увеличава риска от кървене при дете поради дисфункция на тромбоцитите.
    Лекарството не се предписва като анестетик за лица под 18-годишна възраст, като антипиретик за деца под 15-годишна възраст с остри респираторни инфекции, причинени от вирусни инфекции поради риска от развитие на синдром на Рея (енцефалопатия и остра мастна чернодробна дистрофия с остро развитие на чернодробна недостатъчност).

    ФОРМА НА БРОЯ
    Таблетки. 10 таблетки в клетъчна или клетъчна опаковка без контур.
    1, 2 или 3 блистера с инструкции за употреба в опаковка от картон. Опаковани клетки или безклетъчни опаковки с равен брой инструкции за употреба в групови опаковки.

    УСЛОВИЯ ЗА СЪХРАНЕНИЕ
    При температура не по-висока от 25 ° С, на сухо и тъмно място. Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

    Срок на годност
    2 години. Да не се използва след изтичане на срока на годност, отпечатан върху опаковката.

    УСЛОВИЯ ЗА ОТПУСКАНЕ
    Оставете без рецепта.

    Име и адрес на производителя / организацията, която е домакин на претенциите:
    ОФК Фармстандарт-Лексредства, 305022, Курск, ул. 2-ро съвкупност, 1а / 18.

    Ако се появи някаква болка, повечето хора преди всичко търсят помощ от лекарства. Едно от тях е Аскофен-р. Това е лекарство, което има комбиниран състав. Освен да се отърве от болката, Аскофен има антипиретични и противовъзпалителни ефекти.

    Аскофен - n едновременно се прилага и към групата на антипиретиците и аналгетиците. Наличието на парацетамол може ефективно да понижи повишената телесна температура.

    В допълнение, има силен противовъзпалителен ефект. Ацетилсалициловата киселина, която е една от активните съставки, има тенденция да разрежда кръвта. Ефектите на аспирина са насочени към предотвратяване на появата на кръвни съсиреци. Кофеинът разширява кръвоносните съдове, активира вазомоторните и дихателните процеси.

    В допълнение към горното, той има стимулиращ ефект, лишавайки сънливост и счупено състояние. Askofen - n се показва, когато:

    • Синдром на зъбната болка;
    • Продължителни мигрени;
    • Синдром на Lumbago;
    • миалгия;
    • algodismenorei;
    • Повишена телесна температура;
    • Наличието на вирусни заболявания;

    Противопоказания

    Въпреки ефективността си, не всички случаи на Аскофен са добре дошли - н е възможно. Факт е, че това лекарство има редица противопоказания.

    Много е важно да ги вземете предвид, преди да започнете приемането. В допълнение, докато приемате лекарството е забранено използването на алкохолни напитки. Това може да предизвика кървене в органите на стомашно-чревния тракт. Askofen-p не може да се приема при следните условия:

    • астма;
    • Аномалии в бъбреците и черния дроб;
    • безсъние;
    • Заболявания на сърдечно-съдовата система;
    • Дисектираща аортна аневризма;
    • Вътрешно кървене от всякакъв характер;
    • Хеморагична диатеза;
    • Индивидуални реакции към компонентите на лекарството;
    • Липса на витамин К;

    Дозировка и начин на употреба

    С продължително лечение и лекарството се предписва да се пие 1-2 таблетки до три пъти на ден, в зависимост от сложността на заболяването. За еднократно облекчаване на болката се взимат 1-2 таблетки Ascofern - дневната доза не трябва да надвишава приема на повече от 6 таблетки. Приемането се извършва след процеса на хранене.

    Трябва да се уверите, че продължителността на прекъсването между дозите е поне 4 часа. Приемането се извършва устно с голямо количество вода. Можете също да пиете лекарството с мляко или газирана вода.

    Askofen - n се използва като упойка за не повече от 5 дни, за понижаване на температурата не трябва да се използва повече от 3 дни. В други случаи дозировката се предписва индивидуално от лекуващия лекар.

    Странични ефекти

    С увеличаване на дозата или приемането на по-дълго лекарство може да предизвика нежелани реакции. Те се проявяват в нарушена бъбречна и чернодробна функция и обостряне на пептична язва. При наличие на заболявания на бронха, приемането на Askofen - n може да предизвика повишаване на астмата.

    Ако приемате едно лекарство може да предизвика алергични реакции от индивидуален характер. Като правило, те се появяват под формата на характерни обриви, сърбеж, зачервяване на кожата и др. Появата на такова явление провокира един от активните компоненти на лекарството.

    Ако настъпи някой от тези симптоми, спрете да го приемате и се консултирайте със специалист. По време на лечението трябва да се следи работата на черния дроб и кръвната картина.

    свръх доза

    Askofen - p се отнася до лекарства, приемането на които предполага съответствие с дозата. В противен случай могат да се появят неприятни реакции. С предозиране на лекарството се появява гадене, замаяност, звънене в ушите. Пациентът забелязва характерните усещания в стомаха, увеличава изпотяването и се появяват тръпки.

    Кожата в същото време започва да избледнява, има затруднено дишане. В някои случаи може да се появи кървене или да започнат гърчове. При определяне на симптомите на отравяне е необходимо спешно да се повика линейка.

    За да се отстранят симптомите, пациентът се хоспитализира или лекува постоянно, в зависимост от тежестта на отравянето. В това състояние е показана стандартна стомашна промивка и прием на активен въглен.

    Взаимодействие с други лекарства

    Приемането на Askofen - p има редица нюанси в употреба. Той е в състояние да подобри ефектите на някои лекарства, докато приема. Те включват продукти, съдържащи хепарин, непреки антикоагуланти и хормонални лекарства.

    Лекарства, които се използват за отстраняване на пикочната киселина от организма, намаляват ефекта им под влиянието на Аскофен - р. Едновременната употреба също повишава страничните ефекти на аналгетиците и противовъзпалителните лекарства. Затова трябва да бъдете изключително внимателни, когато провеждате комплексно лечение.

    Съхранението на лекарствения продукт трябва да се извършва на тъмно място с температура не по-висока от 25 ° С. Две години след производството лекарството не е подходящо за употреба. Ползите от лекарството в този случай няма, и вредата е доста вероятно.

    Въпреки положителните си качества, Аскофен не е единственият по рода си. Като аналози на лекарството можете да използвате Citramon, Upsarin Ups, Aspirin или Citropack. Тези лекарства са подобни на Askofen - по отношение на техните ефекти.

    Цената на лекарството може да варира в зависимост от мястото на покупка и производствената компания. Средно, цената варира от 20 до 50 рубли на опаковка, която е блистер с таблетки от 10 броя. Тъй като лекарството е в състояние да повлияе на процеса на съсирване на кръвта, то трябва да бъде предупредено за допускането му до лекуващия лекар в случай на предстояща операция. Това е изключително важно.

    Използването на лекарството в този случай ще бъде отменено. Ако има дори лека чувствителност към компонентите на лекарството, трябва да бъдете бдителни по време на приема. Например, при пациенти, страдащи от определена предразположеност, приемът на Askofen - n може да предизвика подагра.

    По време на бременността

    Експертите не съветват бременните жени да приемат Askofen-p. Има обаче ситуации, в които това е просто необходимо. В първия и третия триместър употребата на лекарството е строго противопоказана. През второто тримесечие е възможно еднократно приемане. Но трябва да има сериозни причини за това, тъй като Askofen-p може да има отрицателно въздействие върху развитието на плода.

    В ранните етапи на бременността той може да предизвика прекъсване. В допълнение, има вероятност от разцепване на горната част на небцето, ако приемате лекарството през първия триместър на бременността. В края на бременността, употребата на лекарството може да повлияе на циркулацията на кръвта, на процеса на раждането и да причини хиперплазия на белодробните съдове на плода.

    Понякога такъв симптом на бременност, като повишаване на температурата, жените грешат за настъпването на настинка и приемат Ascofen-p. По правило в такива ситуации рискът от възможни усложнения е изключително нисък. Но можете да се предпазите, като пиете таблетка с активен въглен.

    Увеличава или намалява налягането

    Много често Askofen-p се взема под намалено налягане. В това ръководство няма информация. Но този факт е мястото да бъде. Лекарството съдържа кофеин, който може да повиши налягането и да подобри състоянието на хипотония. Когато се приема, тя подобрява работата, слабостта и сънливостта изчезват, замаяност изчезва.

    Askofen-p е приложим при промяна на климатичните условия. Именно през този период повечето хора изпитват силни шокове от натиск. Трябва обаче да се помни, че лекарството не е панацея за регулиране на налягането, тъй като в инструкциите не е посочена нито една дума.

    В изключителни случаи могат да се приемат хипотензивни лекарства, но с изключителна предпазливост. Хората с обратен проблем също се чудят дали могат да използват това лекарство. Тъй като той е в състояние значително да увеличи натиска, неговото приемане трябва да бъде сведено до минимум или напълно елиминирано.

    кърмене

    По време на кърменето е строго забранено приемането на Askofen-p. При спешна необходимост от прием, се препоръчва да се спре кърменето, като се замени с изкуствено. Заедно с майчиното мляко не само полезно, но и вредни вещества влизат в тялото на детето.

    Контакт с активните компоненти на лекарството в тялото на малко дете е изпълнен с последствия. Ascophen intake - n, когато кърменето може да доведе до проблеми със сърдечно-съдовата система, нарушена бъбречна и чернодробна функция, хормонални промени и др.

    В допълнение, на фона на приема на лекарството, детето може да развие хронична чревна дисбиоза. Ацетилсалициловата киселина, която е активен компонент на лекарството, може да предизвика кървене в резултат на дисфункция на кръвни съсиреци.

    Askofen е достъпно лекарство, така че хората се опитват да намерят нова употреба за него. Поради това постоянно възникват противоречия относно това дали тези хапчета могат да се използват за нормализиране на кръвното налягане.

    структура

    Дълго време фенацетинът е част от аскофен, който усилва ефекта на други вещества. Въпреки това, експертите са установили, че тя се характеризира с висока токсичност. Фенацетинът е заменен с парацетамол и лекарството е известно като Askofen P.

    И след това лекарството започва да включва следните активни съставки:

    1. Кофеинът.
    2. Парацетамол.
    3. Ацетилсалицилова киселина.

    Като добавки се използват талк, нишесте, течен парафин и някои други вещества. Те не оказват съществено влияние върху лечебните способности, но са необходими за оформяне и други естетически цели.

    Кофеинът има тонизиращо действие, така че се справя перфектно с умората, сънливостта и слабостта. Физическата активност се увеличава, но резултатът се запазва за кратко време.

    Парацетамолът е отговорен за намаляване на телесната температура и намаляване на болката.

    Ацетилсалициловата киселина намалява температурата, облекчава болката и намалява възпалението.

    Показания за употреба

    Ако внимателно прегледате параскофена, инструкциите за употреба препоръчват употребата на това лекарство при различни патологии. Те могат да бъдат свързани както с аномалии в работата на вътрешните органи, така и с нарушения във функционирането на нервната система.

    Askofen P - от това, което се използва:

    1. От зъбобол и главоболие.
    2. С мигрена, невралгия и миалгия.
    3. От повишена температура.
    4. С болезнена менструация.

    Действието на лекарството се основава на умелото съчетание на болкоуспокояващи. Поради това намалява дискомфорта по време на менструация и улеснява състоянието на пациенти с вирусни инфекции.

    Метеочувствителните хора отбелязват високата ефикасност на аскофен в таблетки за мигрена и главоболие, причинени от промяната на времето. Също така, инструментът ефективно облекчава напрежението в мускулите, предизвикано от заболяване или пренапрежение.


    Ефектът от типа на времето върху човек

    Поради наличието на кофеин в състава има постоянни слухове, че аскофенът помага при ниско налягане. Ръководството не казва нито дума за лечение на хипотония с това лекарство, така че трябва да бъдете бдителни, когато използвате аскофен. В някои случаи това наистина помага, а в други ситуации може да причини сериозни вреди.

    Особености на употребата при хипотония

    Ascofen поради наличието на кофеин в състава е наистина в състояние леко да повиши кръвното налягане. Въпреки това, ефективността на лекарството е ниска, защото след кратко време налягането намалява. И човекът отново е изправен пред негативни симптоми на заболяването, което може дори да се засили.

    Поради това, за лечение на хипотония, се препоръчва използването на Eleutherococcus или Ginseng, тъй като тези лекарства имат положителен ефект върху общото състояние на тялото. Те имат тонизиращо действие, увеличават натиска и увеличават ефективността.

    Таблетката Ascofen може да бъде полезна в случаите, когато хипотонията е придружена от метеорологична зависимост и мигрена. След приемане на лекарството, съдовете се разширяват - и човекът се облекчава. Когато едно приемане като упойващо средство е ефективно, но за да се получи стабилен резултат изисква експертни съвети.

    Могат ли да се използват хипертонии?


    Много потребители се съмняват за това кой натиск askfen е подходящ. Хората, които се лекуват с този инструмент, задължително трябва да знаят какво е тяхното кръвно налягане.

    Ако има тенденция за повишаване на производителността, лекарството може да се използва само с разрешение на лекуващия лекар след оценка на възможните рискове. Ако пациентът реши да вземе самостоятелно ascofen за облекчаване или намаляване на температурата, е необходимо да се изяснят показателите за кръвно налягане.

    Поради наличието на кофеин в състава на лекарството е опасно при постоянно повишено налягане. Ако човек е диагностициран с тежка хипертония, попитайте scopen не може да се използва при никакви обстоятелства.

    За да облекчите болката, трябва да вземете други лекарства, които не засягат сърдечно-съдовата система.

    Възможни са противопоказания

    Ascofen, както всяко друго лекарство, има свои противопоказания. Ако човек забрави за тях, той поставя здравето и живота си на ненужен риск. При самолечението прегледите на лекарите често са отрицателни, тъй като хората забравят за наличието на странични ефекти и други последствия от неконтролируемото лечение.

    1. Сериозна патология на сърдечно-съдовата система.
    2. Нарушаване на стомашно-чревния тракт.
    3. Дисфункция на черния дроб и бъбреците.
    4. Аспирин астма.
    5. Глаукома.
    6. Повишена нервна раздразнителност.
    7. Тревожност, неврози и фобии.
    8. Нарушение на съня
    9. Хиповитаминоза К.
    10. Хеморагична диатеза.

    Видео: Кога да се пие хапчета за натиск

    Когато се приемат съвместно, аскофен може да усили ефекта на някои лекарства, по-специално на стероидния тип. Ако на лицето се предписват диуретици, аскофен намалява тяхната ефективност. Поради това, преди да използвате каквото и да е лекарство, е необходимо да се консултирате със специалист, който правилно ще оцени всички рискове и ще провери съвместимостта на всички лекарства.

    Аскофен е комбиниран медикамент с аналгетичен, антипиретичен и лек психоактивен ефект. Предназначен е за симптоматична терапия и не засяга причината за патологията и общата продължителност на заболяването.

    Компоненти и лекарствена форма

    Лекарството се предлага под формата на таблетки за перорално приложение. В 1 таблетка Ascophen присъстват 0,2 г ацетилсалицилова киселина, 0,2 г фенацетин и 0,04 г кофеин. В препарата Аскофен Р вместо фенацетин съдържа по-безопасен компонент - (0,2 г). Таблетките се доставят в клетъчна опаковка (10 бр.).

    В кои случаи е предписано Askofen?

    Други указания включват:

    Кой не трябва да приема Аскофен?

    Лекарството не може да се използва при пациенти с индивидуална свръхчувствителност към един или няколко от неговите компоненти, за да се избегне развитието на алергични реакции.

    Заболявания и патологични състояния, които са противопоказания:

    • ерозия и (в острата фаза);
    • стомашно-чревно кървене;
    • дисекция;
    • коронарни съдове;
    • изразена функционалност;
    • тежка бъбречна дисфункция;
    • портална хипертония;
    • лошо кръвосъсирване;
    • заболявания на хемопоетичната система;
    • "Аспиринова триада" (+ назална полипоза + непоносимост към салицилати или други НСПВС).

    Обърнете внимание: BOS не е предназначен за деца и юноши под 15-годишна възраст!

    дозировки

    Единична доза за облекчаване на болка със средна интензивност - 1 таб. с тежка болка, можете да вземете 2 парчета наведнъж. Честота на приемане - не повече от 3 пъти на ден. Лекарството е силно препоръчително да се пие след хранене, с много течности. Таблетите за предпочитане се измиват с мляко или алкална минерална вода, за да се намали дразненето на лигавиците на храносмилателния тракт.

    Важно: Не приемайте Askofen повече от 1 седмица подред (повече от 3 дни за понижаване на температурата). Ако е необходимо, продължете лечението трябва да се консултирате с Вашия лекар. Продължителната терапия изисква мониторинг на периферната кръв и чернодробната функция.

    Фармакологично действие

    Ацетилсалициловата киселина инхибира процеса на биосинтеза на медиатори на болка и възпаление - простагландини, като по този начин намалява подуването и тежестта на болката при заболявания на възпалителния генезис. Това вещество може да забави агрегацията на тромбоцитите, което намалява риска от образуване на тромби, но увеличава вероятността от кървене. Аналгетичните и антипиретичните свойства на ацетилсалициловата киселина усилват феноцетин. Парацетамол в Askofen-P неселективно блокира ензима циклооксигеназа, което допринася за намаляване на продукцията на простагландин. Той също така пряко засяга хипоталамусния център на терморегулацията. Неговото предимство пред феноцетин е, че метемоглобинът не се формира в процеса на метаболизма. Кофеинът има психостимулиращи и съдоразширяващи свойства. Този компонент нормализира тонуса на мозъчните съдове, ускорява притока на кръв, намалява усещането за физическа и психическа умора и стимулира дихателния център. Веществото подобрява ефекта на останалите съставки.

    След поглъщане, активните съставки се абсорбират в стомашно-чревния тракт бързо и почти изцяло (около 90%). Процесът на биотрансформация протича в черния дроб и екскрецията на непроменени вещества и техните метаболити се извършва главно през бъбреците (приблизително 80%); някои се екскретират в жлъчката.

    Взаимодействие с други лекарства

    Ascofen усилва ефекта на индиректните антикоагуланти и антитромбоцитни средства и следователно увеличава риска от кървене с различна локализация. Той също така усилва ефекта на хипогликемични лекарства и стероиди (глюкокортикоидите увеличават вероятността от развитие на глаукома).

    С паралелния прием намалява ефективността и индивидуалните диуретици. Ако пациентът получи фенитоин, трицикличен, рифампицин или зидовудин, може да се развие тежко отравяне дори с лек превишение на допустимите дози.

    По време на лечението е много нежелателно да се приемат други НСПВС, тъй като рискът от токсични ефекти върху бъбреците се увеличава.

    Странични ефекти

    Повечето пациенти понасят добре лечението с Ascofen.

    Ако сте алергични към компонентите, възможно е кожата да е сърбеж. При тежки случаи е възможно анафилактичен шок.

    В редки случаи се наблюдават следните нежелани реакции по време на лечението:

    • чувство на умора;
    • диспептични разстройства;
    • нарушаване на яснотата на визуалното възприятие в близост;
    • болка в епигастриума (с развитието или обострянето на а и);
    • дискомфорт или коремна болка (с увреждане на черния дроб).

    Askofen по време на бременност

    Компонентите на лекарството се абсорбират в системната циркулация, заобикаляйки хематоплацентарната бариера и проникват в кърмата. Той няма ембриотоксично и мутагенно действие, но за времето на бременността и кърменето на бебето е по-добре да се откаже от това лекарство, особено през първия и третия триместър. Ако се нуждаете от симптоматична терапия по време на кърмене, не забравяйте да се консултирате с Вашия лекар. В такива случаи обикновено се препоръчва временно да се прехвърли детето на изкуствени млечни формули.

    Askofen-P®

    Научете повече за Askofen-P®

    Askofen-P® е комбиниран анестетичен препарат, чието действие се определя от компонентите, които го съставляват.

    Ацетилсалициловата киселина има аналгетично, антипиретично и противовъзпалително действие, свързано с потискането на ензима циклооксигеназа тип 1 и 2, които регулират синтеза на простагландини - медиатори на болка и възпаление; инхибира тромбоцитната агрегация, намалява риска от образуване на тромби.

    Парацетамолът има антипиретично и аналгетично действие, засягащо активността на болковите медиатори и треска в централната нервна система.

    Кофеинът стимулира вазомоторните и дихателните центрове на мозъка, разширява кръвоносните съдове на скелетните мускули, мозъка, сърцето, бъбреците. Помага за облекчаване на умората, подобрява умствената и физическата активност. Засилва ефекта на ацетилсалициловата киселина и парацетамола.

    Показания за употреба

    При възрастни, за облекчаване на синдрома на болка със слаба и умерена интензивност (главоболие, включително мигрена, зъбобол, мускули, болки в ставите, невралгия, радикуларен синдром на гръдния кош, лумбаго, алгоменорея).

    При възрастни и деца (над 15-годишна възраст), той може да се използва за "студено" и други инфекциозни и възпалителни заболявания като антипиретично средство.

    Дозировка и приложение

    Лекарството се използва перорално след хранене, 1-2 таблетки 2-3 пъти дневно. Максималната дневна доза е 6 таблетки.
    Пробивът между приема на лекарството трябва да бъде поне 4 часа.
    За да се намали дразнещия ефект върху стомашно-чревния тракт, лекарството трябва да се приема след хранене с вода, мляко, алкална минерална вода.

    Q & A

    1. Възможно ли е да се използва Askofen-P за облекчаване на пристъпите на мигрена?

    Да, можете. Научните медицински общности от различни страни, включително Русия, препоръчват комбиниране на аналгетици (ацетилсалицилова киселина 250 mg + парацетамол 250 mg + кофеин 65 mg) за премахване на атаките на пулсиращо мигренозно главоболие. Такава комбинация се съдържа във формулировката на Askofen-P. За да потвърдим гореизложеното, ние даваме доказателствена база.

    База данни

    Препоръки за лечение на мигрена Американска академия по неврология, 2000

    "Употребата на НСПВС и комбинирани лекарства, като ацетилсалицилова киселина + парацетамол + кофеин, се препоръчва при пациенти с лека или умерена мигрена."

    Насоки за лечение на мигрена за Европейската федерация на неврологичните общности

    "За облекчаване на умерено тежки атаки се препоръчва употребата на НСПВС (аспирин, ибупрофен, напроксен, диклофенак) или парацетамол или комбинация от аспирин + парацетамол + кофеин."

    Препоръки за лечение на мигрена в немското общество

    "Използването на фиксирана комбинация от ацетилсалицилова киселина 250 mg, парацетамол 200-250 mg и кофеин 65 mg с леки до умерени мигренозни пристъпи е по-ефективно от монотерапията с аналгетици"

    Препоръки за лечение на мигрена MGMU тях. Сеченов. - Първични главоболия. Практическо ръководство ”/ В.В. Осипова, Г.Р.Табеева. - М., 2007. - 60 с.

    "Ако пациентът има пристъпи с ниска или умерена интензивност (не повече от 7 точки за ВАШАТА), използването на прости или комбинирани аналгетици (ацетилсалицилова киселина + парацетамол + кофеин) се препоръчва за не повече от 1 ден"

    2. В какви случаи е противопоказано Askofen-P?

    На първо място, лекарството е противопоказано при пациенти с язва на стомаха и дванадесетопръстника, ерозивен гастрит и гастроинтестинално кървене в историята.

    При астма, причинена от приема на ацетилсалицилова киселина, салицилати и други нестероидни противовъзпалителни средства.

    При заболявания на кръвосъсирващата система (хемофилия, болест на Willebrand, болест на Shenlein-Henoch, телеангиектазия, хипотромбинемия, тромбоцитопения, тромбоцитопенична пурпура).

    С дисекция на аортна аневризма, тежки сърдечно-съдови заболявания, чернодробни и бъбречни заболявания.

    С синдром на портална хипертония, дефицит на витамин К

    С огромна загуба на кръв в историята.

    3. Възможно ли е лекарството да се използва за деца?

    Като противогрипна в случай на "студ" и други инфекциозни и възпалителни заболявания, лекарството може да се използва само при деца над 15 години.

    4. Възможно ли е Askofen-P да се приема по време на бременност и кърмене?

    Лекарството е противопоказано в I и III триместър на бременността. През II триместър е възможно употребата на лекарството, при условие че очакваната полза от приема за майката не надвишава потенциалния риск за плода.

    По време на кърмене, употребата на Askofen-P е противопоказана.

    5. Ако на фона на ниско кръвно налягане се появи главоболие, може ли Askofen-P да помогне?

    Лекарството Askofen-P съдържа кофеин, който стимулира вазомоторния център в мозъка, повишава тонуса на мозъчните съдове, подобрява венозния отток, облекчава умората и умората, повишава ефективността, помага с другите компоненти на лекарството за облекчаване на главоболието.

    6. Възможно ли е да се използва Askofen-P при хора с високо кръвно налягане?

    Използването на лекарството Askofen-P е противопоказано при хора с високо кръвно налягане, тъй като лекарството съдържа кофеин в състава, което увеличава сърдечната честота и води до повишаване на кръвното налягане. Това може да влоши хода на артериалната хипертония и нейните усложнения.

    7. Има ли смисъл да се използва Askofen-P за облекчаване на болката, когато има камъни в бъбреците или в жлъчния мехур?

    Употребата на Askofen-P е противопоказана при тези състояния, тъй като може да закрие болката и клиничната картина като цяло и да попречи на правилната диагноза. В допълнение, противопоказанията на лекарството в Инструкциите за медицинска употреба показват, че Askofen-P се използва с голямо внимание, когато камъните присъстват в пикочните пътища на уратната структура (сол на пикочната киселина).

    8. Защо лекарството се нарича "Askofen-P"?

    Името на лекарството идва от името на компонентите в състава му: "Ac" - ацетилсалицилова киселина, "Kofen" - кофеин и буквата "P" - парацетамол.

    9. Може ли Askofen-P да се използва за облекчаване на главоболието при махмурлук?

    Не се препоръчва и трябва да се избягва приема на алкохолни напитки с последващата употреба на лекарството Askofen-P, поради високия риск от развитие на токсично увреждане на черния дроб.

    10. Възможно ли е употребата на лекарството Askofen-P, ако вече приемате лекарства, влияещи върху умствените функции (успокоителни, транквиланти, антидепресанти и др.)?

    Ако използвате билкови депресанти (валериана, пустиня, божур), тогава Аскофен-Р не се препоръчва, защото съдържа кофеин, който има стимулиращ ефект върху централната нервна система и може да предизвика възбуда и нарушения на съня.

    В случай на използване на антидепресанти и транквиланти от различни групи, само психиатър или невролог може да прецени доколко е полезно да се използва Ascophen-P. Трябва да се консултирате с този специалист.

  • Още Статии От Инсулт

    Какво да се пие за подобряване на паметта

    Психолозите и невролозите твърдят, че мозъкът може да бъде променен буквално - физически, просто като се фокусира върху някаква умствена дейност. По време на такава мозъчна дейност започват да се генерират нови невронни връзки.

    Транквилизатори - какво е това и защо са необходими? Действие и използване на транквиланти в медицината

    Дневният стрес отдавна се е превърнал в реалност за повечето руснаци, живеещи в мегаполиси. Повишеният темп на живот, неприятностите на работното място, липсата на сън и почивка водят до раздразнителност, тревожност и тревожност, емоционален стрес.

    Хипноза. Предложение. телепатия

    Чудесни изцеления, лечители и предсказатели за всеки вкус, психотерапевтични телевизионни предавания, екстрасенсиален масов ентусиазъм, дистанционно предаване на мисли и предаване на биоенергия, магьосничество, комуникация с чужденци и др.

    Какво е възможно да се замени ЯМР диагнозата на мозъка?

    МРТ диагнозата на мозъка има противопоказания, тъй като тази процедура може да бъде заменена с други диагностични методи. За да се оцени състоянието на съдовете и структурата на органа се извършват доплерова сонография, ангиография, невросонография, краниография, роенцефалография.